Pārlekt uz galveno saturu

Kontrastu terapija kā izaicinājums vai nepieciešamība?

Drēgnajā rudenī mēs visi satiekamies ar jau aizmirsto rutīnu - nosaluši pirksti, ledains deguns, vismaz trīs drēbju kārtas un aukstumā saspringuši pleci. Atpazīstami, vai ne? 
Bet ir veidi, kā šo rutīnu “atlikt maliņā”! Noteikti esi dzirdējis par otru rudens baudītāju daļu - pēc piedzīvojumiem sailgojušies “ziemas peldētāji”, kuri dalās ar iedvesmojošiem aprakstiem un fotogrāfijām par aukstumu un tā ieguvumiem!

Lai arī cik tālu Tu plānotu pievērsties aukstiem ūdeņiem un jauniem izaicinājumiem, tam visam ir viens sākums - kontrastu terapija, tai skaitā kontrastu dušas.
Patiesībā, kontrastu terapija nav tikai cīņa ar aukstumu. Kontrastēšanas laikā cilvēka ķermenis mācās adaptēties stresam un straujām apstākļu maiņām. 

Aukstais baseins

Lai gan kontrastu terapija tiek piekopta vairākos veidos: ar fizisko slodzi, karstuma un aukstuma izturību, mēs piedāvājam jaunos izaicinājumos “mesties” saudzīgi, piemēram, variējot ar dažādu temperatūru baseiniem mūsu Wellness Oasis baseinu centrā. Uzklausi un sajūti savu ķermeni. Pēc ķermeņa adaptācijas siltākiem ūdeņiem (aptuveni 30 grādu temperatūrā), dodies uz vēso baseinu (aptuveni 12 līdz 14 grādi). Protams, sākumā Tavs ķermenis ieņems diskomforta stāvokli, tomēr tieši tāpēc Tu esi uzsācis šo piedzīvojumu!

Atceries divus svarīgus punktus: 
Kontrastu terapijas galvenais ierocis ir pareiza elpošana. Dodies aukstajā ūdenī līdz ar dziļu izelpu. “Laid laukā” visas sliktās domas un satraukumus, vienlaicīgi cenšoties atslābināt ķermeni un domas. Šis ir Tavs īstais izaicinājuma un gandarījuma mirklis!
Paliec siltajā temperatūrā ilgāk- ķermeņa sasilšana aizņem divreiz ilgāku laika posmu, nekā atdzišana! Turpretim, atceries kontrasta terapiju noslēgt aukstumā, lai novērstu reiboņa sajūtu.

Kontarstduša

Kad esi sasniedzis pašpārliecību un, Tavuprāt, izbaudījis visu baseinu centra piedāvājumu, aicinām ciemoties mūsu kontrasta dušā. Šeit Tavs izaicinājums sasniegs jaunus apvāršņus - ūdens maiņas kontrolēsim mēs. Tavs uzdevums: domās izceļot tropisko zemju klimatu, tai skaitā silto smidzināšanu un aukstās lietusgāzes, un vēlreiz izmēģināt jaunapgūtās zināšanas par kontrastu terapiju.

Vēl joprojām domā, vai tas ir nepieciešams? Atceries - kontrastu maiņas galvenais uzdevums: iekustināt asinsriti! Aukstākā ūdenī asinsvadi sašaurināsies, bet karstāka temperatūra liks tiem izplesties. Brīva un dinamiska asinsrite veicinās vairākus labvēlīgus procesus visā Tavā ķermenī! Bet tas nav vienīgais - Tu būsi izcīnījis spēju adaptēties un iemācīsies veiksmīgāk menedžēt stresa situācijas, uzlabosi imunitāti, matu un ādas stāvokli, limfas cirkulāciju, kā arī.. kopējo fizisko un mentālo labsajūtu! Ir īstais mirklis izaicināt sevi!

Veselā miesā vesels gars