Pārlekt uz galveno saturu

2019. gada apņemšanās, kuras būs vērts ievērot

Jaunā gada apņemšanās - tai nav jābūt nogurdinošai un nepiepildāmai. Izvēlies, nevis to, ko apņemas visi citi, jo "tā ir stilīgi", bet gan to, kas tev tiešām ir svarīgi. Šeit dažas idejas, kuras vari apņemties šogad - kā arī nekautrējies tās izmainīt tā, lai atbilstu tavām vēlmēm un spēkiem!

1. Skaties vairāk saulrietu, nevis ekrānā.

Skaties vairāk saulrietu, nevis ekrānā.

Mūsdienās šķiet, ka dzīve paiet no viena ekrāna otrā. Jāaplūko jaunākās tendences instagram, pasākumi facebook, un, protams, vakariņas seriālu gaismā. Kā būtu, ja mēs kaut uz stundu dienā iemainītu ekrānu pret kaut ko īstu? Kādēļ pavadīt vakaru telefonā, ja var noskatīties saulrietu? Kādēļ lasīt ierakstu pēc ieraksta facebook, ja var izlasīt nodaļu grāmatā? Iespējams, tavas iepriekšējo gadu apņemšanās nemaz neprasītu tik daudz laika, vienkārši to, lai iemaini laiku pie ekrāna pret laiku sevis pilnveidei!

Ja vēl neesi pārliecināts, ka esi gatavs iemainīt pie ekrāna pavadīto laiku, iedomājies šādu iespēju - iemainīt pusstundu dienā pie telefona pret pusstundu SPA procedūrā. Izklausās daudz aicinošāk, vai ne? Ieskaties mūsu SPA procedūru piedāvājumā ŠEIT.

2. Sports kā sevis svinēšana, nevis sods

Sports kā sevis svinēšana, nevis sods

Sportot nebūt nav slikti, taču tavam gada fitnesa mērķim nav jākļūst par teju armijas nometni. Izvēlies to, ko tu tiešām vēlies un saviem spēkiem VARI sasniegt gada laikā. Jā, noskriet maratonu ir skaisti, bet tas nenozīmē, ka sasniegt 10 km atzīmi dos tev mazāk gandarījuma.

Ja esi savu ideālo sporta nodarbību meklējumos, ieskaties mūsu piedāvājumā ŠEIT.

3. Dienasgrāmata sakārtotam prātam

Dienasgrāmata sakārtotam prātam

Dienasgrāmatas rakstīšana - apņemšanās, kas palīdzēs uzturēt visas pārējās apņemšanās. Ja bieži attopies domu virpuļa pašā vidū, iespējams, regulāra dienasgrāmatas rakstīšana palīdzēs tev sakārtot savu prātu. Velti vismaz 10 minūtes dienā - vari rakstīt brīvā plūsmā vai arī uzstādīt konkrētus jautājumus, uz kuriem katru dienu vai nedēļu atbildēt. Šeit piemēri iedvesmai:

  • Par ko tu šodien jūties pateicīgs?
  • Kas ir labākais, kas šodien notika?
  • Ko tu sagaidi no rītdienas/nākamās nedēļas?
  • Kas tevi šodien/šonedēļ satrauca? Kāpēc?
  • Ko tu varētu rīt/nākamnedēļ izdarīt labāk nekā šodien/šonedēļ?
  • Ko tu šodien/šonedēļ izdarīji, lai tuvotos savam gada mērķim?

4. Veselīga uztura apņemšanās, pie kuras var noturēties

Veselīga uztura apņemšanās, pie kuras var noturēties

Sāksim ar svarīgāko - apņemties veselu gadu neēst saldumus, neveselīgus ēdienus, nedzert limonādes utt. ir forši, taču ļoti grūti. Tev nav pēkšņi uz veselu gadu jāatsakās no pilnīgi visa neveselīgā, it īpaši, ja daudz kas no tā garšo. Svarīgāk un reālistiskāk ir ievērot mēru. Šeit dažas idejas:

  • Nedzert gāzētus dzērienus visu gadu -> Dzert gāzētus dzērienus tikai svētkos un ballītēs
  • Neēst visu gadu saldumus -> Ēst saldumus tikai nedēļas nogalēs VAI dienā vienu konfekti
  • Neēst gadu neveselīgus ēdienus -> Katrā ēdienreizē iekļaut vismaz vienu svaigu augli vai dārzeni

Jā, piena šokolāde un citas lietas nav pati veselīgākā izvēle, taču viens šokolādes batoniņš, viena limonādes glāze mēnesī vai cits noteikts mērs neko graujošu tavai veselībai neizdarīs. Ir daudz vieglāk turēties pie veselīga uztura apņemšanās, ja tevi nenomāc apziņa, ka veselu gadu nevarēsi dabūt kaut ko, kas tev ļoti garšos.

Protams, visā "kas ir veselīgs" un "kas nē" jūrā ir viegli apmaldīties. Taču nebēdā, mūsu uztura speciālists palīdzēs atrast sev vispiemērotāko ceļu uz veselīgu un sabalansētu uzturu. Uzzini vairāk ŠEIT.

Mēs ceram, ka, lai kāda būtu tava apņemšanās, tev viss izdosies!